Afyonkarahisar İscehisar Mermerciler Derneği (AFİSMED)

Mermerde Proje Mutabakat Toplantısı Yapıldı

Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi’nin Proje Başlangıç ve Proje Mutabakat Toplantısı Yapıldı.

Zafer Kalkınma Ajansı ile İscehisar OSB tarafından yürütülen Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi’nin Proje Başlangıç ve Proje Mutabakat Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın Başkanlığında yapıldı.

ATSO toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı, Kaymakamımız Muhammet Öztabak, Belediye Başkanımız Mustafa Çibik, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Oyur, İscehisar Mermer İhtisas OSB Müdürü Muhammed Bacaksız, Yönetim Kurulu Üyeleri ile mermer sektöründe faaliyette bulunan iş adamları katıldı.

İscehisar Mermer İhtisas OSB Müdürü Muhammed Bacaksız, “Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi” ile Mermer İşleme Teknolojileri konusunda slayt sunumu eşliğinde bilgiler verdi.

Sunumun ardından söz alan Vali Mustafa Tutulmaz; “Mermer sektörü Afyonkarahisar’ımızın ana itici gücüdür. Mermer önemli, bugüne kadar geldiği nokta da önemlidir. Ancak bu yeterli değildir. Bunu daha iyi bir aşamaya getirmek adına bu proje inşallah bir başlangıç olacaktır. Mermerimizin katma değerini arttırabilmek, markalaşabilmek, pazarları bulabilmek, pazarlara ulaşabilmek, pazarı yönlendirebilmek yada pazarın ihtiyacına göre mal üretebilmek çok önemlidir. Bizim motor gücümüz olan, itici güç olan mermerin daha da kazançlı hale getirilebilmesi, daha da katma değerinin arttırabilmesi adına güzel bir proje. İscehisar Mermer İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kaymakamımız Sayın Muhammet Öztabak başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak aynı heyecanı iki yıl boyunca devam ettirmemiz gerektiğini de buradan ifade etmek istiyorum. “dedi.

Toplantının sonunda Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı, ‘Mermerde Yüksek Verim, Yüksek Katma Değer’ Projesi ve mermer sektörü ile ilgili görüşlerini paylaştılar.